Jacskon kayak Zen

ma1 0209 106301 560e75724
Toto leto sme sa spolu s Petom rozhodli rozšíriť našu zbierku kajakov o dva úplne novučké Zeny. Pre mňa maly S-kový zen a pre Peťa samozrejme veľký L-kovy. 
Dlho sme rozmýšlali nad značkou a modelom lodí. Vyskúšali sme viacero kajakov nakoniec však pre nás na plnej čiare vyhral práve Zen.
Z našich freestylových kajakov sme zvyknutí na pohodlné sedenie, ktoré sme u väčšiny creekoviek postrádali. V Zene sa mi sedí naozaj pohodlne a čo je dôležité, viem si pár pohybmi nastaviť opierku, prispôsobiť bočné opierky, či posunúť predný šprajc. Ja ako žena toto veľmi ocenujem. Nieje to len otázka pohodlnosti, ale aj bezpečnosti. Loď musí svojmu pádlerovi dokonale sadnúť, aby ju vedel ovládať. Ak vám lieta zadok na sedačke a vypadávajú nohy z kolenných opierok určite v kajaku nesedíte bezpečne. 
Zen ma milo prekavpil aj svojími jazdnými vlastnosťami.  Veľmi pekne reaguje na každý môj pohyb. Nemusím s loďou bojovať, keď chcem, aby rýchlo zatočila, ale takisto nemám problémy, aby mi pekne držala smer jazdy.  
Niesom expert na ťažkú vodu a občas mám problémy správne boofovať. S mojím novým Zenom to však ide samé. Či to je väčší valec, alebo menší vodopád, moja loďka si drží špicu stále hore. Konečne keď sedím v creekovke nepripadám si ako v tanku. Plasty od Jackson Kajak sú pevné, ale ľahké a tak ani nosenie loďky na pleci na dlhšie vzdialenosti mi nerobí žiadný problém.
Zen má všetky vlastnosti kvalitnej creekovy a navyše je aj rýchly, čo oceňujem pri extrémnych zjazdoch a kajak crossoch.
Moj malý Zen som si hneď zamilovala a Peťo takisto. Nová loď mi dodala chuť znova jazdiť na divokej vode a s radosťou si užívať aj ťažšie pereje.
Vrelo odporúčam začiatočníkom, ale aj expertom na divokú vodu.